گفتگوی رادیویی «هماهنگی و رفع شکاف میان تربیت رسمی و غیررسمی»

گفتگوی رادیویی سه تن از اعضای اندیشکده در رادیو گفتگو

چهارشنبه شب ۱۹ فروردین ۱۳۹۴، برنامه گفتگوی علمی رادیو «گفتگو» به موضوع «هماهنگی و رفع شکاف میان تربیت رسمی و غیررسمی» با حضور تنی چند از اعضای اندیشکده تعلیم و تربیت دالّ پرداخت. در این گفتگو، علی پارسانیا و مجتبی همتی فر، دانشجویان دکتری فلسفه تعلیم و تربیت، به همراه علی خواجه، کارشناس تعلیم و تربیت، چالش‌های آموزش رسمی و […]

نشستی با حضور دانشجویان تغییر رشته‌ای به علوم انسانی

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برگزار نمود

انتخاب‌گری ملازم با گزینش‌گری است. یعنی انسان با تعدادی گزینه روبرو شده و از بین آنها مزایا و معایبی را سنجیده و مقایسه نماید که با کدامیک از آنها سازگارتر است. واقعیت این است که این امر (انتخابگری) هنگام تعیین رشته اتفاق نمی‌افتد.

وزیر آموزش و پرورش: هزینه یک روز آموزشی در کشور چقدر است؟

به نقل از الف

به گزارش مهر، علی اصغر فانی گفت: هر یک روز آموزشی هزینه ای معادل ۱۲۰ میلیارد تومان برای دولت در پی خواهد داشت و با توجه به همین هزینه ها دلیلی برای تعطیلی وجود ندارد و نمی توان دانش آموزان را از درس محروم کرد و چهارشنبه کلاس ها دایر خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس: مدیریت هیات امنایی، طرحی برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش

سروی در جمع‌بندی دلایل موافقان با اشاره به چهار سیاست وزیر آموزش و پرورش در سال جاری افزود: هر چهار سیاست اعلام‌شده در ذیل طرح هیأت امنایی شدن مدیریت آموزش و پرورش قابلیت اجرا دارد.

فرشیدی (وزیر اسبق آموزش و پرورش): تشریح ابهامات واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی

زیر اسبق آموزش و پرورش گفت: بسته حمایتی از مدارس غیردولتی ابهاماتی دارد و تا زمانی که ابهامات برطرف نشود کار به صورت سلیقه‌ای پیش می‌رود.آیا تشخیص رئیس منطقه به تنهایی کافی است که بر اساس آن بتوان مدرسه را به بخش غیردولتی واگذار کرد.